Pastaraisiais metais skaitydami DAC’ų apžvalgas įvairiuose žurnaluose, portaluose ir forumuose kiekvieną kartą kaip į sieną atsitrenkdavome į Chord Electronics produktus keistais, bet žaviais pavadinimais, pavyzdžiui - Mojo, Hugo, 2Qute, Qutest. Apžvalgininkų liaupsės atrodė perdėtos ir kaip sako anglakalbiai - too good to be true (per gerai, kad būtų tiesa). Vos pabandėme patį paprasčiausią Chord Mojo DAC’ą ir mūsų skepsis labai greitai subliuško. Visas kolektyvas vienbalsiai sutiko, kad net jei šis nė 500 eurų nekainuojantis mažylis būtų be ausinių stiprintuvo ir be akumuliatoriaus (taip, jo pagrindinė paskirtis - nešiojamas DAC/ausinių stiprintuvas) jis vis viena groja gerokai geriau, nei bet kuris klausytas keitiklis už panašius pinigus. Klausėme mes jų ne vieną ir ne du, patikėkit. Tiesą pasakius, norint pasiekti bent panašaus rezultato, biudžetą reikėtų padidinti bent kelis kartus.
Nors atrodytų, kad pavadinimas Mojo turėtų būti lyg užuomina į burtus ir šamanizmą, bet jokių burtų nėra. Chord savo DAC’ams naudoja visiškai kitokį principą nei likę gamintojai. Įprastai imamas standartinis Burr-Brown, Sabre, CS ar panašaus gamintojo čipas ir jis “apauginimas” geresne ar blogesne signalo grandine. Problema - atsiremiame į standartinės mikroschemos galimybes. Chord Electronics naudoja visiškai kitą sistemą. Naudojamas amerikiečių kompanijos Xilinx FPGA (Field Programmable Gate Array) modulis kuris atlieka specialiai sukurtą programą. Taip gaunama sistema, kuri savo pajėgumu lenkia kitų gamintojų DAC’us keliasdešimt kartų. Kaip sakė pats šių DAC’ų skaitmeninės dalie kūrėjas Rob Watts - mes su savo technologija visus kitus gamintojus lenkiame daug daug metų.
Taigi, šiandien mūsų namuose šventė - pagaliau gavome pirmąją Chord siuntą. Kol kas gavome tik keletą produktų, nes gamybos grafikas tikrai įtemptas ir eilė nemaža - Chord produktai tokie sėkmingi, kad kai kurių reikia laukti net po kelis mėnesius. Beje, visi, net ir patys mažiausi, keitikliai ir stiprintuvai pagaminti Anglijoje. Bendrai informacijai - oficiali Chord Electronics istorija prasidėjo 1989 metais kai įkūrėjas John Franks pradėjo gaminti stereo stprintuvus. Pirmųjų klientų sąrašas įspūdingas - BBC, Abbey Road studija, Sony Music studija ir Karališkieji Operos Rūmai Londone. O toliau viskas tik dar gražiau ir įgauna pagreitį.
Tapome oficialiu Chord Electronics atstovu. Dalį produktų jau gavome, o dar daugiau gausime netrukus. Ateikite ir išgirskite patys.